Hopp til innhold Hopp til hovedmeny

Hovudverneombod

Skole/sektor HVO/navn epost
Atlanten vgs Signe Kjøl signe.kjol@mrfylke.no
Borgund vgs Klaus Therkild Petersen klaus.therkild.petersen@mrfylke.no
Fagerlia vgs Ingvild M. Larsgård ingvild.larsgard@mrfylke.no
Fagskolen i Ålesund Kolbjørn A. R. Storøy kolbjorn.asle.rosvik.storoy@mrfylke.no
Fannefjord vgs Tonje C. Veiåker tonje.camilla.veiaker@mrfylke.no
Fræna vgs Jostein Bolli jostein.andre.bolli@mrfylke.no
Gjermundnes vgs Hallgeir Lyshol halgeir.lyslo@mrfylke.no
Haram vgs Solveig Bolstad solveig.bostad@mrfylke.no
Herøy vgs Hege Løseth hege.loseth@mrfylke.no
Kristiansund vgs Jorleif Bremnes jorleif.bremnes@mrfylke.no
Molde vgs John Steinar Helde john.steinar.helde@mrfylke.no
Rauma vgs Eske Vangsgaard eske.vangsgaard@mrfylke.no
Romsdal vgs Ingun Rygh Refseth ingun.rygh.refseth@mrfylke.no
Spjelkavik vgs Kristin Melhus kristin.melhus@mrfylke.no
Stranda vgs Stein Ø.Magnell stein.oivind.magnell@mrfylke.no
Sunndal vgs Tor Ålbu tor.albu@mrfylke.no
Surnadal vgs Anders Melling anders.melling@mrfylke.no
Sykkylven vgs Roar Hove roar.andre.hove@mrfylke.no
Tingvoll vgs Tina Helen Jenssen tina.helen.jenssen@mrfylke.no
Ulstein vgs Lena H.Øvrelid lena.hasund.ovrelid@mrfylke.no
Volda vgs Jorid Vårdal jorid.vardal@mrfylke.no
Ørsta vgs Hogne Kalvatsvik Hogne.kalvatsvik@mrfylke.no
Ålesund vgs Thor Eldar Sæther thor.eldar.sather@mrfylke.no
UPA-skolen Endre Fagerstrøm endre.fagerstrom@mrfylke.no
     
Sentraladministrasjonen Stephen Oommen stephen.oommen@mrfylke.no
     
Tannhelse Laila Aas Dyrøy laila.aas@mrfylke.no
     

     

Oppdatert 20.01.2018

Godtgjersle til hovudverneombod (HVO) blir fastsett etter følgjande føresetnader:

  • Kr.  7.650,-   inntil 50 tilsette ved skulen
  • Kr. 12.700,-  frå og med 51 tilsette ved skulen
  • Kr. 18.700,-  frå og med 101 tilsette ved skulen

Godtgjersle til fylkeshovudverneombodet (FHVO) blir fastsett til kr. 25.290,-.

Godtgjersla er tidsavgrensa til den perioden arbeidstakaren har funksjon som HVO/FHVO. Godtgjersla skal følgje vervet, og vil gjelde for arbeidstakar som seinare tek over funksjonen som HVO.

Vert fastsett gjennom forhandlingar. Sist fastsett 24.10.2017

Kontaktpersonar

Stein Ove Lianes
Fylkeshovedverneombud (FHVO)
Mob. 901 53 623
Send e-post

Dokument

HVO status vår 2014
PDF-dokument - 945,03 kB
Rundskriv om tid til verneombodsarbeid
PDF-dokument - 130,21 kB